Svařování plastů

Pavel Pilař - svařování plastů,drobné karosářské opravy a lakování.

informace

Svařování

Z mé zkušeností se svařováním plastů,můžu říct,že i poměrně zdevastovaný nárazník nebo kapotáž motocyklu se dá v drtivé většině případů velmi dobře svařit a tím pádem opravit za cenu,která se rovná zlomku ceny nového originálního dílu.

Totéž platí i o plastových dílech strojů a zařízení určených i k jiným účelům než je doprava osob např. sekačky, lednice,čerpadla,nádržky domácích vodáren atd.

Bohužel tyto informace má jen málo lidí a tak platí za nové náhradní díly nemalé peníze,ačkoliv by se ten jejich prasklý díl dal ve většině případů velmi dobře opravit.

ukázky práce-fotogalerie

Laminování

Vhledem k tomu,že ne všechny nárazníky a díly použité u automobilů  jsou z plastu,ale mohou být i z laminátu,(většinou tuning),což je v praxi polyesterová pryskyřice,do které se jako výztuž používá v drtivé většině skelná tkanina.Pokud je požadována vyšší pevnost a nižší hmotnost používá se carbonová nebo kevlarová tkanina,dvě posledně jmenované jsou mnohonásobně pevnější a lehčí,ale také několikanásobně dražší.)

A proto se věnuji opravám i těchto dílů což v praxi zahrnuje opravu rozbitého dílu  laminováním,dále tmelení vzniklých nerovností skelným tmelem,nastříkáním do  plniče a po dohodě i přelakování opraveného dílu.

U těchto prací jsou ceny určeny dohodou se zákazníkem

  ukázky práce-fotogalerie

Karosářské opravy a lakování

 Vzhledem k tomu,že se na mě lidé obraceli při opravě nárazníků a dalších plastových dílů karoserie s prosbami o vyrovnávání promačklin blatníků,prahů a dveří svých plechových miláčků.Rozhodl jsem se o rozšíření služeb o drobné karosářské opravy což v praxi znamená výměnu bouraných blatníků,rezatých prahů promáčklých dveří a podobně i s jejich následným nalakováním klasickými nebo metalickými laky.

ukázky práce-fotogalerie

 
autor Pavel Pilař tel: 603515532